Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy instalującej fotowoltaikę | FORGA
635
post-template-default,single,single-post,postid-635,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy instalującej fotowoltaikę

Coraz więcej firm i gospodarstw domowych decyduje się na zainwestowanie środków w instalacje fotowoltaicznie. Szczególnie teraz, chcąc zdążyć przed zmianami w programach oferujących dofinansowanie. Jednym z najważniejszych kroków, które należy wykonać przed zleceniem montażu paneli oraz podpięcia do sieci jest wybór firmy instalatorskiej. Na rynku znajdziesz wiele przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą paneli fotowoltaicznych, jednak nie każde z nich ma odpowiednie doświadczenie, aby rzetelnie zrealizować zlecenie.

Sprawdź opinie klientów

Rzetelna firma nie ma nic do ukrycia, dlatego w internecie lub bezpośrednio na stronie wykonawcy znajdziesz opinie poprzednich zleceniodawców. Warto je zweryfikować zwracając uwagę na czas dodania postu (jeśli zauważysz, że pozytywne opinie pojawiły się jednego dnia lub dzień po dniu, istnieje ryzyko, że zostały opłacone). Dodatkowo należy dokładnie przejrzeć sekcję ze zrealizowanymi projektami. Kolejnym ważnym krokiem jest sprawdzenie certyfikatów firmy. Doświadczeni specjaliści zawsze mają stosowne uprawnienia.

Jakość komponentów

Od trwałości elementów instalacji, ich niezawodności, a także bezpieczeństwa użytkowania w znacznym stopniu zależy rentowność całej inwestycji. Nim wybierzesz firmę monterską, sprawdź z jakimi producentami współpracuje oraz czy ogniwa i inne elementy konstrukcyjne otrzymały odpowiednie pozwolenia lub certyfikaty zgodne z dyrektywami unijnymi.

Kompleksowa obsługa, gwarancja i serwis

Zwróć uwagę na to czy firma, którą wybierzesz, zajmuje się także serwisem instalacji, a jeśli tak, to do jakiego czasu po zakończeniu ochrony gwarancyjnej. Jeżeli zależy Ci na kompleksowej obsłudze, warto zdecydować się na specjalistów, którzy nie tylko montują panele fotowoltaiczne, ale również tworzą projekty instalacji oraz oferują profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru mocy i wydajności całego systemu. Jeśli nie masz pewności czy dana firma spełni Twoje oczekiwania w zakresie budowy instalacji, zadzwoń do biura. Choć z pewnością każdy przedsiębiorca montujący panele powie Ci, że robi to najlepiej, kontaktując się bezpośrednio, możesz zadać wszystkie nurtujące pytania oraz zweryfikować informacje podane na stronie internetowej.